dnes je 29.9.2022

Input:

Za jakých podmínek lze uplatnit od roku 2016 slevu na dani v podobě tzv. školkovného?

26.11.2015, Zdroj: Verlag Dashöfer

Zákon č. 127/2015 Sb. přinesl změny týkající se poskytování služby péče o dítě v dětské skupině. Součástí těchto úprav je i novelizace zákona o daních z příjmů, která od roku 2016 upravuje uplatnění možné slevy za umístění dítěte, tj. tzv. školkovné.

Sleva za umístění dítěte je upravena v § 35bb ZDP. Po novelizaci tohoto ustanovení se stávající pojem „zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy podle školského zákona” nahrazuje novým pojmem „předškolní zařízení”.Cílem těchto změn je,aby sleva za umístění dítěte nedopadala na zařízení péče o děti předškolního věku mimo rámec zvláštní právní regulace.

Počínaje rokem 2016 se předškolním zařízením pro účely daní z příjmů dle § 35bb odst. 6 ZDP rozumí:

  • mateřská škola podle školského zákona nebo obdobné zařízení v zahraničí,
  • zařízení služby péče o dítě v dětské skupině (tj. dobrovolně
Nahrávám...
Nahrávám...