dnes je 30.9.2022

Input:

Vláda schválila covidové programy pro podnikatele

1.3.2022, Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustí programy na podporu podnikatelů, na které v loňském listopadu a prosinci dopadla vládní protiepidemická opatření. Pomoc se bude týkat oblastí cestovního ruchu, stravování, ubytování, prádelen, pořádání akcí, eventů a zájezdové dopravy.

Přehled oblastí podpory

„Jdeme cestou adresné podpory pro ty, kteří ji opravdu potřebují a kterým minulá vláda ze dne na den znemožnila nebo omezila podnikání. Připravili jsme programy dle nejvíce zasažených oblastí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela s tím, že jako první vypíše ministerstvo průmyslu program COVID – Adventní trhy. 

Pro podnikatele z oblasti cestovního ruchu a pořádání akcí a eventů budou připraveny nové výzvy v rámci programů COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora a COVID 2022 – Sektorová podpora, pro stánkaře pak COVID – Adventní trhy. Pro podnikatele z oblasti zájezdové dopravy bude připravena výzva programu COVID BUS.

Podpořeny budou podnikatelské subjekty z oblasti:

a)    Cestovního ruchu:

  • Poskytovatelé stravovacích služeb – restaurace a stravovací zařízení.
  • Poskytovatelé krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb a prádelny.
  • Cestovní agentury a kanceláře.

b)  Pořádání akcí a eventů (organizátoři sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí včetně navazujících technických služeb).

c)  Zájezdové dopravy. 

COVID – Adventní trhy

Maximální podpora pro stánkaře se bude odvíjet od počtu jejich stánků a dnů, kdy měl trvat adventní trh. Kdo měl jeden stánek, tak za jeden den, kdy měl zavřeno, bude mít nárok na 5 tisíc korun. Ten, kdo měl dva stánky, bude mít nárok na 8 tisíc/den a stánkaři se 3 a více stánky budou moci dostat 11 tisíc korun/den. Maximální podpora pro jednoho stánkaře za 30 dní tedy bude 330 tisíc korun. Pro organizátory adventních trhů činí maximální výše podpory pět milionů korun. 

Výzva k programu je k dispozici zde. 

COVID – Nepokryté náklady – Sektorová podpora

Z programu budou moci čerpat podnikatelé, kterým v období od 1. listopadu do 31.

Nahrávám...
Nahrávám...